Penzion na Vyhlídce

Frýdlant nad Ostravicí

(Penzion)

Popis    Fotogalerie    Mapa    Dotaz/Rezervace    Recenze
Typ zařízení:Penzion
Adresa:Sokolovská 1497, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí
GPS:49.585087,18.341190
Kontaktní osoba:Ing. Jana Němcová
Email:nemcova@penzionnavyhlidce.cz
Mobil:602 769 418
Web:www.penzionnavyhlidce.cz
Online rezervace:www.penzionnavyhlidce.cz/index.php?item=7&subitem=...
Ceny od:800 Kč
Zobrazeno: 556 x

Penzion na Vyhlídce se nachází v klidném, lehce dostupném místě v překrásném prostředí Beskyd, obci Frýdlant nad Ostravicí – Vyhlídka, v nadmořské výšce 450 m.n.m., odkud je překrásný výhled na panorama Beskyd, který Vás ihned nadchne.

Penzion na Vyhlídce je neobyčejný penzion Beskyd, který svým optimálním umístěním v čistém prostředí chráněné krajinné oblasti Beskydy zaručuje ty nejlepší podmínky pro rekreaci, sport, turistiku, kulturní vyžití, školení a soustředění, či odpočinek po dobu celého roku.

Penzion na Vyhlídce nabízí z každého pokoje nádherné výhledy na nejvyšší vrcholy Beskyd – Lysou horu, Smrk, Kněhyni, Ondřejník. Tyto pohledy si můžete plně vychutnat na terase Penzionu na Vyhlídce u snídaně a kochat se východem slunce a poté celý den pozorovat hory a jejích proměny, či malá letadýlka, která přistávají pod Lysou horou.

Samotné výhledy pak můžete realizovat ve skutečný výšlap či výjezd téměř na kterýkoli kopec v okolí a večer pak sledovat a vzpomínat kudy vedly vaše cesty.

Samotný Penzion na Vyhlídce nabízí ubytování v pěti dvoulůžkových pokojích (dva z nich s možností přistýlky), přičemž každý z nich je vybaven samostatnou koupelnou s WC.

Penzion nabízí komfortní ubytování v pohodlně zařízených pokojích, které svým vybavením uspokojí i náročnější hosty. Kromě standardního vybavení je v každém pokoji barevná televize, satelit, lednice a bezdrátové připojení wi-fi k internetu.

Na přání je možno použít fax. Hosté mohou využít vybavenou kuchyňku a terasu s posezením.

Dále je hostům Penzionu na Vyhlídce k dispozici uzamykatelné a osvětlené parkoviště.

Rodiny s dětmi mohou dále zdarma využít dětskou postýlku a krmící židličku.

Penzion nabízí:

  • Pět dvoulůžkových pokojů, dva z nich s možností přistýlky
  • Každý pokoj je vybaven koupelnou s WC
  • Bezdrátové připojení k internetu wi – fi zdarma
  • Kromě standardního zařízení je v pokoji barevná televize, satelit a lednice
  • Na požádání je možno použít fax
  • Z každého pokoje je výhled na okolní hory
  • Součástí penzionu a zdarma lze využít uzamykatelné a osvětlené parkoviště
  • Po domluvě je možno za ubytování vystavit fakturu zaměstnavateli
  • K dispozici jsou zdarma k zapůjčení dvě horská kola zn. Author a badmintonové rakety

K ubytování je možno za příplatek (100,-Kč/osoba) objednat snídani.

Hosté mohou využít vybavenou kuchyňku a terasu s posezením s výhledem na nejvyšší vrcholy Beskyd.

V dostupné vzdálenosti od Penzionu na Vyhlídce se nachází řada restaurací, pizzerií a hospůdek. V samotném centru města Frýdlant nad Ostravicí (cca 10 min. chůze) a jeho okolí lze nalézt přibližně 30 stravovacích zařízení, ze kterých si jistě vyberou i ti náročnější. Ve městě je rovněž umístěna řada obchodů, např. Billa, Penny Market, Albert, Hruška a dvě vinotéky.  Rozsáhlejší nákupy je možné realizovat ve Frýdku – Místku (Tesco, Interspar, Hypernova), Ostravě (Futurum, Shopping Park) či blízkém Polsku.

Jaro, léto, podzim

Frýdlant nad Ostravicí je ideálním místem pro trávení aktivní dovolené pro všechny věkové kategorie. V bezprostřední blízkosti Penzionu na Vyhlídce se nachází cyklistické a turistické trasy od těch nejméně náročných po vyloženě extrémní vedoucí po všech významných beskydských vrcholech a údolích.  Přímo v centru města jsou umístěny sportovní centra s (beach) volejbalovými a fotbalovými hřišti či tenisovými a nohejbalovými kurty. V letních měsících lze rovněž využít koupání ve vyhřívaném koupališti olympijským rozměrů, či horské řeky Ostravice vytékající z blízké vodní nádrže Šance. Tato řeka nabízí i vhodné podmínky pro rybaření. Příznivci golfu mohou rovněž využít služeb exkluzivní ho golfového hřiště na Čeladné (cca 5 km) a nově vybudovaného golfového hřiště na Ostravici (cca 5 km). V případě nepříznivého počasí jsou k dispozici kryté haly s tenisovými, badmintonovými a squashovými kurty, nebo volejbalovými hřišti. Rovněž lze využít krytého bazénu ve Frýdlantě, Frýdku – Místku, případně ve Frenštátě pod Radhoštěm. Pro dámy (i pány) jsou k dispozici centra nabízející Pilates, Power jógu, Spinning, nebo cvičení na balónech.  Příznivci adrenalinových sportů si taktéž přijdou na své, neboť blízké kopce jsou oblíbeným výchozím bodem pro paraglidisty a rogalisty. V blízké obci Ostravice se každý rok pořádá Adrenalin cup a na Lysou horu se pravidelně závodí v běhu do vrchu. Mimořádně výhodné podmínky pak Penzion na Vyhlídce skýtá pro příznivce horské cyklistiky či pěší turistiky.

Ani děti se nemusí bát, neboť pro ty jsou k dispozici Aquapark na Olešné či blízké polské Wisle, řada houpaček a průlezek, vyjížďky na koních, koloběžkové dráhy na Pustevnách a Opálené, nebo opičí dráhy –lanová centra.

Zima

Penzion na Vyhlídce nabízí taktéž unikátní podmínky pro příznivce zimních sportů. Pro vyznavače bílé stopy se nedaleko od penzionu nachází běžkařský okruh kolem Ondřejníku. Ti náročnější mohou využít řady upravovaných běžkařských okruhů, např. kolem Lysé hory. Lyžaři všech věkových kategorií a stupňů zdatnosti mohou využít řady sjezdových tratí v Malenovicích, Palkovicích, na Bílé, Mezivodí, Grůni či Pustevnách.

Po sportu je nutno pamatovat i na regeneraci organismu, když ani v tomto směru ve škále nabízených možností Penzion na Vyhlídce nezaostává. V nedalekém centru města lze využít sauny, masáží, řady obchodů se zdravou výživou nebo lázeňských služeb v Beskydském rehabilitačním centru na Čeladné.

I nesportovci si zde přijdou na své. Kromě čistého horského vzduchu mohou nechat unášet své smysly v řadě gastronomických zařízeních (ve Frýdlantě restaurace s denní nabídkou čerstvých ryb), příjemných kavárnách, čajovnách nebo bohatě zásobených vinárnách.

Kulturní využití

Oblast Beskyd má bohatou historii, přilehlá kulturní centra Frýdek – Místek, Ostrava a blízké obce nabízí široké spektrum kulturního vyžití. Mladší ročníky mohou navštívit proslulou Stodolní ulici v Ostravě, hudební festival Colours of Ostrava, kino Cinestar nebo nákupní centra Shopping Park a Futurum. Rodiny s dětmi mohou navštívit Hornické muzeum Landek, zříceniny hradu na Hukvaldech a Starém Jičíně, Pivovar Nošovice, Srub Petra Bezruče na Ostravici, Štramberskou trúbu ve Štramberku (a ochutnat lahodné Štramberské uši, hlava rodiny pak domácí pivo), Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm, muzeum automobilů v Kopřivnici, muzeum skla ve Velkých Karlovicích a řadu dalších.

  1-2 noci3-4 noci5 a více
Jednolůžkový pokoj 800 Kč 700 Kč 600 Kč
Dvoulůžkový pokoj 990 Kč 800 Kč 700 Kč
Přistýlka 200 Kč 200 Kč

200 Kč

Všechny uvedené ceny jsou vč. DPH.  K ubytování je možno přiobjednat snídani v ceně 150,-Kč/osoba.

Cena za jednolůžkový pokoj = cena za 1 osobu. Cena za dvoulůžkový pokoj = cena za 2 osoby.

Jak se k nám dostanete

Penzion na Vyhlídce se nachází na úpatí kopce Ondřejník v malebné okrajové čtvrti Frýdlantu nad Ostravicí zvané Vyhlídka. K penzionu je dobrý přístup v průběhu celého roku po asfaltové komunikaci, která je v zimě udržována. Penzion na Vyhlídce je rovněž dobře přístupný od vlakového a autobusového nádraží ve Frýdlantě nad Ostravicí, které je vzdáleno přibližně 10 minut chůze od penzionu. Jelikož Frýdlant nad Ostravicí je významným turistickým centrem v létě i zimě, jsou veškeré hlavní silniční tahy vedoucí do tohoto příjemného a svérázného městečka udržovány v každém ročním období.

Popis cesty do našeho penzionu:

Město Frýdlant nad Ostravicí je dobře přístupné jak automobilem, tak vlakem či autobusem, případně letecky (nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Mošnově, malým letištěm pak disponuje samotné město).

Cesta autem

Cesta od Frýdku – Místku:

Nejrychleji se k nám dostanete po rychlostní komunikaci I/56. Před Frýdlantem nad Ostravicí sjedete vpravo na most. Po výjezdu n most odbočíte doprava a hned na další křižovatce na konci mostu odbočíte doleva směr Pstruží. Pokračujete rovně cestou přibližně 1km až k rozcestníku Solárka, kde odbočíte vpravo. Odsud je to již pouze 400 m na menší křižovatku, na jejíž levé straně se nachází penzion.

Cesta od Frenštátu pod Radhoštěm:

Nejrychleji se k nám dostanete po silnici II třídy 483. Pojedete směr Frýdlant nad Ostravicí, projedete centrum města a pokračujete po hlavní ulici až na konec města na most. Na konci mostu odbočíte doleva směr Pstruží. Pokračujete rovně cestou přibližně 1km až k rozcestníku Solárka, kde odbočíte vpravo. Odsud je to již pouze 400 m na menší křižovatku, na jejíž levé straně se nachází penzion.

Cesta vlakem a busem

Při cestě vlakem je nutno vystoupit na zastávce Frýdlant nad Ostravicí. Nádraží je poměrně veliké, nově zrekonstruované a všechny vlaky zde zastavují. Po domluvě zajišťujeme odvoz z nádraží k penzionu zdarma. Pěšky se penzion nachází přibližně 10 minut chůze po modré turistické značce směr Ondřejník.

Poněvadž se autobusové nádraží nachází v bezprostřední blízkosti nádraží vlakového, je způsob cesty, jak se k nám dostanete, shodný s výše uvedeným.

Další objekty: Frýdlant nad Ostravicí

Penzion U LupíkůRodinný penzion U Lupíků se nachází v podhorské vesnici Lubno u Frýdlantu nad Ostravicí pod Lysou Horou. Bude Vás...
Apartmán u SchenkůRádi Vás uvítáme v našem nově postaveném rodinném domku ve Frýdlantě nad Ostravicí, části Nová Ves s překrásným...
Horská chata Solarka