Penzion Planiska

Frenštát pod Radhoštěm

(Penzion)

Popis    Mapa    Dotaz/Rezervace    Recenze
Typ zařízení:Penzion
Adresa:Planiska 1897, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm
GPS:49.535965,18.242697
Kontaktní osoba:Pavel Parma
Email:ubytovani@pavelparma.info
Mobil:608 722 276
Web:www.pavelparma.info
Ceny od:280 Kč
Zobrazeno: 907 x

V Penzionu Planiska poskytujeme ubytování ve dvou objektech - původní budova (kolaudace 2006) a nová budova (kolaudace 2010). Celkem v obou budovách nabízíme ubytování v 9 prostorných, nově zařízených studiích (1 pokoj s vlastní koupelnou, WC a plně vybaveným kuchyňským koutem) pro 2 až 6 osob. NOVĚ ZAVEDEN INTERNET (WIFI) a SATELIT!

Tento typ ubytování spolu s příjemným okolím je ideální pro rodiny s dětmi. K domu patří zahrada s letním posezením a u nedaleké restaurace Na Záchytce je k dispozici pískoviště s dětským hřištěm. Okolí penzionu nabízí množství vycházkových tras, na které se můžete jak v létě, tak v zimě bez obav vydat i s kočárkem.

Hosté mohou zdarma parkovat na soukromém parkovišti, příjezd je bez problémů celoročně. Původní budova Penzionu Planiska má bezbariérový přístup.

Penzion se nachází v klidném prostředí s výhledem na horu Radhošť cca 4 km od Pusteven, takzvaného "srdce Beskyd". Pustevny jsou vyhledávanou rekreační oblastí nabízející bohaté možnosti jak pro zimní, tak pro letní dovolenou. V zimě zde naleznete 10 kvalitních sjezdovek a velké množství upravovaných běžeckých tras. V létě můžete využít turistické a cykloturistické trasy, jenž Vás dovedou na řadu zajímavých míst, která stojí za to navštívit.

V penzionu je devět nově zařízených, prostorných studií. V každém je vlastní WC, koupelna se sprchovým koutem, plně vybavený kuchyňský kout (elektrický sporák, trouba, lednice, mikrovlnná trouba, varná konvice) včetně nádobí a TV. Veškeré lůžkoviny a ložní prádlo jsou vhodné pro alergiky. Nově je v penzionu také zaveden internet přes Wifi a satelit.

Původní budova (kolaudace 2006) má dvě patra a nacházejí se zde 4 studia pro 4 až 6 osob. V každém studiu je manželská postel a spaní pro další dvě osoby na válendách nebo na rozkládacím dvojlůžku. Do 3 studií se bez problému vejdou až dvě přistýlky nebo dětská postýlka. Terasa, přístupná ze zádní části budovy, je společná pro všechna 4 studia (studia v přízemí - přímý vstup). 1 studio v přízemí je bezbariérové (přístup, WC, umyvadlo).

Nová budova (kolaudace 2010) je jednopatrová a nachází se zde 5 studií pro 2 až 4 osoby. Ve třech studiích je manželská postel a spaní pro další jednu nebo dvě osoby na rozkládacím lůžku. Ve dvou studiích je spaní pro dvě nebo tři osoby na válendách. 4 studia mají přímý vstup na terasu, 1 studio nemá přímý vstup, ale má na terase také vyhrazený prostor.

V celém penzionu (včetně balkonu) platí zákaz kouření. Kouřit můžete na venkovních terasách.

Nástup první den je mezi 14:00 - 18:00, odjezd poslední den do 10 hod. Psům a kočkám vstup povolen po dohodě.

Pro vlastní vaření je každé studio je vybaveno kuchyňským koutem (elektrický sporák, trouba, lednice, mikrovlnná trouba, varná konvice) včetně nádobí. Penzion Planiska stravování neposkytuje, ale rádi Vám doporučíme vybrané kvalitní restaurace v okolí.

Léto

 • V létě Pustevny nabízejí ideální podmínky pro turistiku (Pustevny, Radegast, Radhošť) a cykloturistiku.
 • Zajímavým zpestřením může být i výlet na koních.
 • Jestliže se rádi koupete a sluníte, potěší Vás nově vybudovaný Aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm.
 • Pokud hledáte spíše aktivní odpočinek, můžete si otestovat svou odvahu v největším horském lanovém parku v ČR Tarzánie v Trojanovicích. Hladinu adrenalinu Vám jistě zvednou i kurzy v Beskydské škole létání nebo nově zbudovaná koloběžková trať na Pustevnách.
 • Klidnější aktivní odpočinek vám nabízí velmi kvalitní golfové hřiště na Čeladné.
 • Den můžete zakončit příjemným posezením na zahradě penzionu nebo na letní zahradě s dětským hřištěm nedaleké reastaurace Na Záchytce.

Zima

 • Penzion Planiska se nachází cca 4 km od Pusteven - největšího lyžařského střediska v Beskydech. Autem nebo autobusem dojedete až na záchytné parkoviště u hotelu Ráztoka v Trojanovicích. Na Pustevny se dostanete pomocí sedačkové lanovky, nástupní stanice je poblíž hotelu Ráztoka v nadmořské výšce 620 m. V areálu se nachází 10 sjezdovek. V případě nepříznivých sněhových podmínek jsou sjezdovky uměle zasněžovány.
 • Na Pustevnách, ale i v oklolí Frenštátu a Trojanovic naleznete také množství upravených běžeckých tras a okruhů.
 • Pro aktivní odpočinek si můžete vybrat některá ze sportovních a relaxačních zařízení ve Frenštátě pod Radhoštěm. Je zde například plavecký bazén, sauna, Squash centrum, několik Fit-center a Bowling MEGAS se čtyřmi novými dráhami.
 • Pokud dáváte přednost klidné dovolené, okolí penzionu nabízí mnoho příležitostí ke krátkým procházkám i delším túrám.
osoba/noc cena za lůžko cena za přistýlku
celoročně 280,- 200,-
Silvestr 
27.12.2010 - 2.1.2011
380,- 270,-
zimní sezóna 
7.2.2011 - 21.3.2011
300,- 210,-
Velikonoce 
22.4.2011 - 25.4.2011
300,- 210,-
letní sezóna 
1.7.2011 - 31.8.2011
300,- 210,-
pes, kočka 50,-  

Dětem od 2 do 12-ti let poskytujeme slevu 50 % z ceny lůžka. Děti do 2 let bez nároku na lůžko zdarma.

Na Silvestra je při rezervaci 1 nebo 2 osob minimální cena za studio 1000,- Kč / den. V zimní a letní sezně je při rezervaci 1 nebo 2 osob minimální cena za studio 800,- Kč / den. Při rezervaci 3 nebo více dospělých osob do jednoho studia platí ceny uvedené v tabulce.

V hlavní sezóně upřednostňujeme rezervace týdenních pobytů (od soboty do soboty).

Rezervace a platba:

Pobyt rezervujte předem mailem nebo telefonicky:
Ing. Pavel Parma
E-mail: ubytovani@pavelparma.info
Tel: +420 556 808 112 (telefon se záznamníkem, na zanechané vzkazy odpovíme)
Mob: +420 608 722 276

Při rezervaci si dohodnete způsob úhrady zálohy 50 % z ceny pobytu. Splatnost zálohy je 4 dny ode dne objednání, jinak je rezervace stornována. 

Platbu zálohy můžete provést:

 • poštovní složenkou typu “C”
  adresát: 
  Ing. Pavel Parma
  náměstí Míru č.p. 2
  744 01, Frenštát p. Radhoštěm
  zpráva pro příjemce: termín pobytu
 • bankovním převodem
  číslo účtu: 168602742/0600
  variabilní symbol: Vaše telefonní číslo 
  zpráva pro příjemce: Vaše přímení, termín pobytu

Doplatek za pobyt uhradíte při příjezdu. Objednávkou souhlasíte se storno podmínkami.

Storno podmínky:

Při zrušení rezervace do 30-ti dnů před plánovaným pobytem nebudete platit žádné storno poplatky. Vrátíme Vám zálohu v celé částce, uhradíte pouze bankovní poplatky za převod peněz na Váš účet.
Pokud rezervaci zrušíte během 30-ti dnů před plánovaným pobytem, Vaše záloha propadá. Zálohu je možné přesunout na jinou osobu (náhradníka) na pobyt ve stejném termínu. Storno podmínky platí i na zkrácení objednaného pobytu. Jestliže se například rozhodnete přijet o 1 den později nebo odjet o 1 den dříve, záloha na tento den Vám propadne. Storno podmínky platí také v případě, že se ubytuje menší počet osob. Pokud byl například pobyt objednán pro 3 osoby a přijedou pouze 2 lidé, záloha složená za třetí osobu propadá.

Autem:

Z centra Frenštátu pod Radhoštěm pojedete směrem na Pustevny (Ráztoka) po Nádražní ulici. Projedete kolem vlakového nádraží a po přejezdu kolejí se dáte na první křižovatce vlevo, přes most. Dál pojedete asi 1 km stále rovně, odbočíte první odbočkou vlevo a po 300 m opět vlevo. Po dalších 400 m již uvidíte po levé straně Penzion Planiska.

Autobusem:

Do Frenštátu pod Radhoštěm, kde vystoupíte nejlépe na zastávce "Vlakové nádraží". Pokud zde Váš autobus nezastavuje, vystupte na zastávce v centru "U škol", ze které se musíte dostat buď pěšky (1 km - 15 min chůze) nebo autobusem k vlakovému nádraží. Dále viz. vlakem.

Vlakem:

Vlakem dojedete až do Frenštátu pod Radhoštěm. Dále pak musíte pěšky asi 1,5 km - 25 min chůze. Od nádraží sejdete k hlavní silnici a podél ní se dáte doprava (směr Ráztoka). Po cca 250 m je těsně před železničním přejezdem po levé straně cesty odbočka na chodník dolů k řece. Půjdete po chodníku přes můstek. Hned za můstkem odbočíte doprava pod železniční most, který podejdete. Dále Vás chodník vyvede na asfaltovou silnici, kde budete pokračovat doprava a stále rovně. Asi po 1,2 km uvidíte po pravé straně Penzion Planiska.

Další objekty: Frenštát pod Radhoštěm